Siyasal Bilgiler Fakültesi

Öğrencilerimizin Uzaktan Eğitimde Hesap Oluşturmalarıyla İlgili Bilgilendirme

01.10.2020

2020 – 2021 Güz döneminde uzaktan eğitim için Edmodo (Edmodo.com) ve Zoom programları kullanılacaktır.

Dersi veren öğretim üyeleri sizlerle Edmodo platformunda oluşturulan sanal sınıflar üzerinden iletişim kuracaklardır. Online ders bağlantıları, ders materyali, duyurular vb. bu platform üzerinden paylaşılacağı için www.edmodo.com adresinden “Öğrenci” olarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

İlk kez kayıt yapacak olan 1. Sınıf öğrencilerimiz, hafta başına kadar sistemde yer alan e-posta adreslerine gönderilecek olan herhangi bir Edmodo sınıf kodu ile kayıt yapabilirler. Kayıt olduktan sonra diğer sınıf kodları ile farklı derslerinizin sanal sınıf gruplarına girebilirsiniz.

Edmodo üzerinden aldığınız derslerin sınıflarına kayıt olduktan sonra, online ders için gerekli olan Zoom bağlantı linki dersi veren öğretim üyesi tarafından paylaşılacaktır.

Bağlantı linki ve bilgileri sizlerle paylaşılacak olan online dersler Zoom programı üzerinden yapılacaktır. Bunun için zoom.us adresinden kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra Edmodo üzerinden paylaşılacak bağlantı linkiyle haftalık ders programında yer alan gün ve saatte ilgili derse kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Kayıt olurken tam isim-soyisim kullanmanız derslere katılımınızın onaylanması açısından önem arz etmektedir.

Kullanılacak olan Edmodo ve Zoom programları ile ilgili ayrıntılı eğitim videoları www.imuzem.com adresinde bulunmaktadır. Lütfen tüm videoları ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz. Aşağıda eğitim videolarının linkini ayrıca bulabilirsiniz:

Edmodo Hesap Oluşturma:

https://youtu.be/Gy48B-i2AnU

Edmodo Sınıf Kaydı:

https://youtu.be/O15oGXzz52E

Edmodo Sırt Çantası Oluşturma:

https://youtu.be/pkCQEJTYD9I

Edmodo Ödev Gönderme:

https://youtu.be/b42MDxZSdT4

Edmodo Not Takibi:

https://youtu.be/CgGfv9CByDs

Zoom Tanıtımı:

https://youtu.be/yDinUTlKbc8

 

Yukarıda belirtilen sitedeki eğitim materyallerinde yer almayan bir konuda sorun yaşarsanız websitesinde yer alan Yardım masası linkine tıklayarak isminiz, öğrenci numaranız ve bölümünüz ile birlikte talep oluşturabilirsiniz.