Siyasal Bilgiler Fakültesi

Öğrencilerimizin Uzaktan Eğitimde Hesap Oluşturmalarıyla İlgili Bilgilendirme

27.09.2021

2021 – 2022 Güz döneminde hibrit modele göre harmanlanmış (yüz yüze + uzaktan) ve tamamen uzaktan derslerin takibi için Edmodo (Edmodo.com) ve Zoom programları kullanılacaktır.

Dersi veren öğretim üyeleri sizlerle Edmodo platformunda oluşturulan sanal sınıflar üzerinden iletişim kuracaklardır. Online ders bağlantıları, ders materyali, duyurular vb. bu platform üzerinden paylaşılacağı için www.edmodo.com adresinden “Öğrenci” olarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

1. Sınıf öğrencilerimiz ile kurum dışından yatay geçişle gelen ve ilk kez kayıt yapacak olan öğrencilerimiz; hafta başına kadar sistemde yer alan e-posta adreslerine gönderilecek olan herhangi bir Edmodo sınıf kodu ile kayıt yapabilirler. Kayıt olduktan sonra diğer sınıf kodları ile farklı derslerinizin sanal sınıf gruplarına girebilirsiniz.

Edmodo üzerinden aldığınız derslerin sınıflarına kayıt olduktan sonra, ders ile ilgili materyal, bağlantı linki, vb. dersi veren öğretim üyesi tarafından bu portal üzerinden paylaşılacaktır.

Bağlantı linki ve bilgileri sizlerle paylaşılacak olan dersler Zoom programı üzerinden takip edilebilecektir. Bunun için zoom.us adresinden kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra Edmodo üzerinden paylaşılacak bağlantı linkiyle haftalık ders programında yer alan gün ve saatte ilgili derse kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Kayıt olurken tam isim-soyisim kullanmanız derslere katılımınızın onaylanması açısından önem arz etmektedir.

Kullanılacak olan Edmodo ve Zoom programları ile ilgili ayrıntılı eğitim videoları İMUZEM’in aşağıdaki videolarında bulunmaktadır. Lütfen tüm videoları ayrıntılı bir şekilde inceleyiniz. 

Edmodo Hesap Oluşturma:
https://youtu.be/Gy48B-i2AnU

Edmodo Sınıf Kaydı:
https://youtu.be/O15oGXzz52E

Edmodo Sırt Çantası Oluşturma:
https://youtu.be/pkCQEJTYD9I

Edmodo Ödev Gönderme:
https://youtu.be/b42MDxZSdT4

Edmodo Not Takibi:
https://youtu.be/CgGfv9CByDs

Zoom Tanıtımı:
https://youtu.be/yDinUTlKbc8
 
Yukarıda belirtilen sitedeki eğitim materyallerinde yer almayan bir konuda sorun yaşarsanız websitesinde yer alan Yardım masası linkine tıklayarak isminiz, öğrenci numaranız ve bölümünüz ile birlikte talep oluşturabilirsiniz.