SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ

Siyasal Söyleşileri Etkinlikleri Devam Ediyor

02.12.2018

Siyasal Bilgiler Fakültemiz tarafından organize edilen Siyasal Söyleşileri etkinlikleri 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da devam ediyor. Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Kavas Hocamızın evsahipliğinde gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerimiz için faydalı olacak konu başlıklarında, önemli konuklar Üniversitemizde misafir ediliyor. 

2018-2019 eğitim-öğretim yılı etkinliklerinin ilkinde Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Kavas Hocamız Türkiye Afrika İlişkileri başlığında çok önemli bilgileri, kendi tecrübesiyle öğrencilerimizle paylaştı. 

Bu sene organize edilen Siyasal Söyleşilerinin ikinci etkinliğinde Spor Ekonomisti ve Dünya Gazetesi Yazarı Sayın Tuğrul Akşar konuk olarak Türk Futbol Kulüplerinin Ekonomik ve Finansal Durumu başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. 

IRCICA Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aboubacar Abdullah Senghore'nin konuk olarak katıldığı Siyasal Söyleşileri'nin üçüncü etkinliğinde ise  "International Human Rights and The  Chalenges of The Rİse of Populism in The Modern World",  "Illegal Migration vs. National Security" başlığıyla 26.11.2018 tarihinde önemli bir konferans gerçekleştirildi. 

Siyasal Söyleşilerinin bir sonraki etkinliği ise, Türkiye İş Bankası Baş Ekonomisti Sayın İzlem Erdem'in katılımıyla 10.11.2018 Pazartesi günü saat 14.30'da Aşık Paşa Konferans Salonunda organize edilecek.