Siyasal Bilgiler Fakültesi

Dekanın Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz,


İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine hoş geldiniz. 
Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme ve Maliye olmak üzere beş bölümde eğitim vermektedir. Lisans programlarımız kapsamında Maliye bölümünün Türkçe, diğer bölümlerimizin ise  %100 İngilizce ve Türkçe eğitim veren programları mevcuttur. Siyasal Bilgiler Fakültesi her biri alanlarında tanınmış üniversitelerden mezun, uluslararası deneyimlere sahip akademik kadrosuyla iddialı bir öğretim sunmaktadır.   
Fakültemizin eğitimdeki temel hedefi, öğrencileri sürdürülebilir kariyerler için hazırlarken aynı zamanda sosyal sorumluluğu yüksek, açık görüşlü, etik değerleri gözeten, bilim ve çeşitliliğin önemli olduğunun farkında olan bireyler olarak gelişimlerini sağlamaktır. Bu amacın gerçekleşmesine yönelik olarak, lisans eğitim programlarımız kapsamında geniş bir yelpazede dersler sunulmaktadır. Bu bağlamda, İMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesini kazan her bir öğrenci dört yıllık eğitimi süresince mesleki dersleri ve İngilizce ile birlikte Rusça, Farsça, Çince, Arapça ve İspanyolca dillerinden birini de öğrenme imkânına sahip olacaktır. 
Fakültemiz evrensel bilgiyi öğrencilere aktarma görevinin yanı sıra, onları hayata hazırlama görevini  de sahiplenmektedir. Bu çerçevede Siyasal Bilgiler Fakültesi olarak yıl içinde yaptığımız seminer ve etkinliklerle de alanının önde gelen isimleriyle öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Bunların yanı sıra, Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri İstanbul’un merkezinde eğitim görerek şehrin kültürel, tarihsel ve sosyal dokusundan da yararlanarak değerli bir öğrencilik hayatı da yaşayacaklardır.


Lisans eğitim hayatınızda başarılar dilerim.